Skip to main content

СОЛІДАРНІ З УКРАЇНОЮ

СОЛІДАРНІ З УКРАЇНОЮ

Шановні члени спільноти WAPCEPC!

Правління з глибоким занепокоєнням спостерігає за подіями, що розгортаються в Україні. На особистому рівні ми цінуємо членів спільноти WAPCEPC в Україні, і ми маємо намір провести нашу 16-ту всесвітню конференцію у Львові у 2024 році. Ми щиро наставлені до наших українських колег та членів нашої асоціації, які зараз перебувають у облозі, які ховаються, побоюючись за своє життя.

На глобальному рівні дії російського уряду настільки далекі від цінностей, орієнтованих на людину, що важко реагувати на це. Таким чином, ми спираємося на пристрасний захист Карла Роджерса сили справжнього міжособистісного діалогу у вирішенні конфліктів. У 1977 році, пишучи про вирішення міжкультурної напруженості під загрозою ядерної війни, він написав:

"Що може змінити новий підхід до сімейного життя чи психотерапії, коли нашій планеті загрожує розпад? … Ми не можемо ухилитися від того, що наш світ — планета Земля — у смертельній небезпеці. Чи може підхід, орієнтований на людину, запропонувати щось корисне у вирішенні цих величезних і небезпечних глобальних проблем?" (стор. 115-116)

Далі він каже:

"Незалежно від того, чи ми говоримо про релігійні відмінності, чи про гіркоту, засновану на бідності проти багатства, чи недовірі, що ґрунтується на різних культурних звичаях, чи про бурхливу лють, яка виростає через расову дискримінацію чи смертельну багатовікову ворожнечу, пов’язану з низкою цих елементів, ми не знаємо про них, і про досвід використання навичок міжособистісного спілкування, які допомагають розв’язати ці напруження… І саме завдяки тій більш повній і потужній людяності, з якою людина відноситься до людини, спілкування стає реальним, напруга зменшується, а стосунки стають виразними та зрозумілими, з прийняттям як негативного, так і позитивного. Це кінцевий результат особистісно орієнтованої політики в міжгрупових тертях". (стор.138-139)

Проте цей справжній діалог неможливий під загрозою насильства. Ми закликаємо негайно припинити потік насильства та агресії з боку російських військ в Україні, щоб можна було зробити справжні кроки до примирення та миру.

Щиро Ваше,
Правління WAPCEPC